IV. Pilíř – Fyzické zdraví

Bez pohybu nejsme nic,

Je třeba ho poznat víc,

Prožívat jej je dobré zas a znova,

Snoubí se s dechem beze slova,

Je nedílnou součástí našeho bytí,

Pilíř čtvrtý vede ke spokojenému žití.

IV. Pilíř - Fyzické zdraví

To, že je pohyb naprosto stěžejní součást lidského života je věc, která je jasná a všichni o ni ví. Nicméně jako spoustu věcí ostatních ji berou pouze jako informaci místo toho, aby ji reálně každodenně aplikovali. Pokud již aplikovat začnou, dělají to nárazově, odradí je bolest a únava a s aktivitou přestanou.

Tudy cesta prostě a jednoduše nevede. Pohyb a fyzické zdraví je nutno nalézat  v běžných aktivitách, které přes den stejně udělat musíme, jen si je zvědomit a věnovat jim trošku pozornosti, ať už se týká chůze, pak si jí užít, zvědomit, pohrát si s myšlenkou barefoot či bosochůze, která je nesmírně prospěšná a budeme se o ní bavit více v této sekci dál, nebo základní principy protažení těla a práce s fasciemi, které jsou opomíjeným aparátem nicméně jedním z nejdůležitějších. K pochopení základů fungování propojení svalového a kosterního aparátu skrze fasciální systém se budeme vyjadřovat v podpilířích podrobněji. Provádění pouze posilování a svalového strečinku jakožto jediné pohybové aktivity nemůže fungovat a samo o sobě k rovnováze nepostačuje už z logiky věci.

Když jsem viděl, co přirozeně dělá moje fenka Charlie anglický bulík, aniž by věděla, co jsou to fascie :-), když se probudí. Tak jsou to dvě věci, zhluboka se nadechne a pomalu, dlooooouze a hluboce se protaaaahne.:-)  Žádné prudké pohyby, jen protažení. Proto bychom se měli inspirovat tam, kde je svět ještě v pořádku a ví, co dělá.

Cviky zaberou 5-7 minut Vašeho času ráno a spolu s dýcháním to máte v jednom balíčku :-). Postupně tady cviky budu zveřejňovat, protože mě spolu s dalšími změnami v životě, neskutečně pomohly, a proto se s radostí o ně podělím i s Vámi.

Dělení IV.Pilíře "FYZICKÉ ZDRAVÍ"

1. podpilíř

Vědomý pohyb a přítomnost

2. podpilíř

Qigong - Čchi-kung

3. podpilíř

Fasciální a protahovací cviky

4. podpilíř

Bosochůze

5. podpilíř

Aerobní činnosti

Poslat Rosťovi vzkaz

Rostislav Václavek

 

Gen. Sochora 1206/15, Ostrava 708 00

IČO : 08904782

Tel. : +420 777 034 822  

Email : 5piliruzdravi@gmail.com

Veden :

U Živnostenského úřadu Magistrátu města Ostravy

Více o mně najdete :

www.rostislavvaclavek.cz

  • White Facebook Icon
  • White Facebook Icon