3. Podpilíř - Technika vyplavování NO - Oxid dusnatý

Oxid dusnatý - NO a zdravé dýchání nosem!!!

Na mých workshopech a seminářích se Vám krom spousty jiných informací a technik  otevře také Dechová technika okamžité produkce a vyplavování NO, tedy oxidu dusnatého z pranásálních dutin a je tak nedílnou součástí jakožto praktická ukázka v kontextu s přímým a okamžitým vlivem na lidské zdraví.

 

Vyplavování Oxidu dusnatého do horních cest dýchacích, který se uvolňuje při každém nádechu nosem a slouží jako přirozený chemický filtr a ochrana při vstupu bakterií a virů do těla, má přímý vliv při použití dané techniky na:

- Zamezení rozvinutého nachlazení

- Zastavení projevů rýmy

- Uvolnění a zprůchodnění dýchacích cest díky jeho schopnosti stažení zduřenin stěn sliznic v dýchacích cestách

 

Dále:

• Ovlivňuje vazodilataci (rozšíření cév)

• Ovlivňuje homeostázu (způsob, kterým si tělo udržuje stabilní fyziologickou rovnováhu)

• Funguje jako neurotransmiter – a hraje tedy důležitou roli v učení a paměti

• Zvyšuje imunitu

• Zlepšuje dýchání/VO2

• Zabraňuje zvyšování krevního tlaku

• Snižuje cholesterol

• Udržuje tepny zdravé a pružné a zabraňuje jejich ucpávání

 

V současné době se v rámci studií snaží vědci získat takové informace, aby dokázali s pomocí NO preventivně léčit i Alzheimerovu chorobu. Dalo by se tak obecně říct, že se oxid dusnatý využívá jako lék k dlouhověkosti, neboť zničením chorob, jako je mrtvice či Alzheimerovy choroby by přispěla k delšímu a komfortnějšímu způsobu života.

 

OXID DUSNATÝ CELKOVĚ BOJUJE I S:

·         bércovými vředy

·         revmatickou artritidou

·         dermatologickými potížemi

·         špatně se hojícími ránami či pooperačními ránami

·         diabetickou polyneuropatií neboli diabetickou nohou

·         popáleninami

·         močovou inkontinencí

·         sníženou funkcí ledvin neboli renální insuficiencí

·         erektilními potížemi

·         zánětlivými onemocněními

·         infekčními a rakovinotvornými buňkami

·         kardiovaskulárními chorobami

 

Vědci dále zjistili, že oxid dusnatý má uvolňující vliv na cévy. Takže díky jeho vlivu na kardiovaskulární soustavu si to začali spojovat a farmaceutické společnosti investovali hodně času a úsilí do výzkumu benefitů a efektu oxidu dusnatého. No a pochopitelně z tohoto výzkumu vzešla krom jiného jedna důležitá tableta a tou je Viagra. :-)

Takže, oxid dusnatý je jedna z těch molekul, která má schopnost spojit hlavní lékařské disciplíny. Hraje totiž roli v přenosu nervových vzruchů při vzájemné komunikaci mozkových buněk. Hraje signalizační roli v rámci kardiovaskulární soustavy.

 

Je důležitý pro homeostázu, udržení těla v rovnováze. Uvolňuje dýchací cesty, sterilizuje přicházející vzduch.

Pomáhá zvrátit nárůst plaku a cholesterolu. Je to úžasná molekula.

 

Produkuje ji celá řada částí našeho těla, ovšem pokud dýcháte nosem, je těchto částic padesátkrát víc než pokud dýcháte ústy.

 

Oxid dusnatý je jeden z těch úžasných plynů který se produkuje při dýchání nosem a k důležitosti dýchání pomocí nosu, víme, že 50 % dětí účastnících se studií dýchá s otevřenou pusou, 50 %. Tyhle děti mohou mít problémy s mluvením. Ukazuje se, že mají horší akademické výsledky. Je mnohem větší šance, že budou ve škole trpět ADHD. Je mnohem větší šance, že budu mít problémy se spánkem, poruchy dechu během spánku a těm dětem nikdo neříká, aby dýchaly nosem. Tyto problémy pochopitelně přechází i na dospělé, protože většina lidí s rhinitidou nebo astmatem má zvýšenou tendenci k dýchání ústy. A podobně lidé trpící úzkostí mají zvýšenou tendenci dýchat rychle, což je problém, protože pomocí dechu můžeme ovlivnit velké množství funkcí našeho těla.

 

 

Krásný den všem přátelé a dýchejme nosem 👃

JE RADOST DĚLAT RADOST, VÁŠ ROSŤA