PŘÍTOMNOST - CESTA K SOBĚ

Nikdo z nás odsud neodejde živ, tak proč se trápit 🙂

V tomto chápání našeho světa jdeme z bodu A do bodu B, přičemž bod A je zrození a bod B je smrt, zbytek je život, cesta, prostě prostor, který máme v této dimenzi bytí vyměřen, tak nač jej marnit trápením, analyzováním, hodnocením, srovnáváním, očekáváním, odsuzováním, pomlouváním či shazováním,které nikam nevede, nic nepřináší, nikomu k ničemu neslouží a jen škodí, škodí a to hlavně nám samotným.

Ego, naše vlastní ego, tedy naše vlastní myšlenky a mysl samotná, nás permanentně odvádí od podstaty a ta je prostá, je to PŘÍTOMNOST a pozornost ji věnována, bez hodnocení, a to ani kladného, bez očekávání, bez stanovování cíle.

Oprošťování se od srovnávání s ostatními, od očekávání jejich reakcí, je vysoce osvobozující, pozornost věnována sobě samému a tomu co dělám v dané chvíli je to, co všichni hledají - TADY A TEĎ.

Studená voda to dokáže okamžitě a oprostit nás od myšlenek v mžiku, ale co těch zbylých 23 hodin a 56 minut dne, když odečtu 2 minuty studené sprchy ráno a večer.

Takže se k sobě prestaňme chovat jako k něčemu druhořadému, k něčemu na druhé koleji, k něčemu, co někdy udělá něco až tam v budoucnu bude.

Nikdy žádné budoucno nebude, vždy bude jen PŘÍTOMNOST a jen v té si můžu:

- věnovat plnou pozornost a vytvářet si tím lásku k sobě samotnému a tím i k okolí


- připravit si s láskou vyvážené a kvalitní jídlo a pak se mu s láskou věnovat, když ho jím, protože v tom samém okamžiku se na chvíli stává mnou a ne chovat se k sobě jako k popelnici


- věnovat svou pozornost svému tělu ve smyslu jeho protažení, udržování ve zdravém a vyrovnaném stavu.


- uklidnit své myšlenkové pochody a věnovat se sobě samotnému v přítomnosti bez hodnocení a bez příkras


- provádět cokoliv a to i to negativní, čeho se nemůžeme zbavit a ani o to nejde, jde o to i to negativní přijmout a vzít si to z jiného úhlu pohledu a uchopit si to, jako bych si to zvolil. Nehodnotit, nekritizovat, nestěžovat si 🙂


- nevyžadovat perfekcionismus, protože ten samotný vyvolává méněcennost a ta vyvolává analýzu všeho a všech kolem, přijímat se i se všemi vlastními nedostatky, jako CELEK, ne jako výběr nejlepšího.


- naučit se říkat NE, pokud to cítím a nemít potřebu permanentně a za každou cenu všem a všemu vyhovět na úkor sebe samého, opustit systém poslušného děcka s očekáváním odměny, pochvaly atd.

VŽDY MÁME VOLBU 

                MYŠLENKY KOLEM PŘÍTOMNOSTI = STRACHY
                                                     X

                          PŘÍTOMNOST SAMOTNÁ = LÁSKA

                            VÝBĚR JE NA KAŽDÉM Z NÁS🍀