1. Podpilíř - Vstup do světa chladu/kontrola

 

Vstoupit do světa chladu je pro většinu lidí nepředstavitelný životní krok, ke kterému se nejsou schopni odhodlat, proto si pojďme na začátek říct, jak vlastně na to :-).

 

Proč a Jak začít?

Je spoustu důvodů proč nezačít. Ty už všichni známe. Tak si zkusme říct pár důvodů proč začít a hlavně jak :)

 

Nejprve tedy proč?

 

Vystavování se chladu vede krom jiného k:

 

  • Uzdravení zánětlivých problémů

  • Stimulaci metabolismu

  • Posílení imunity

  • Redukci váhy vlivem vytváření hnědého tuku

  • Zlepšení nálady – produkce endorfinů

  • Mentálnímu přenastavení a vyčištění hlavy – Tady a teď

  • Posílení vůle a odhodlání

  • Propojení mysli, těla i duše

  • A nakonec umožní se znovu stát nedílnou součástí přírody.

 

No a teď jak? :-) :

Je mnoho způsobů, jak začít, nejjednodušší je ale jeden jediný - Udělat to!

 

Prostě začít.

Ideální začátek, pokud máte stejně jako já, který jsem měl strach či respekt ze studené vody, začít doma tzv. kontrastním sprchováním, o kterém zmíním více v druhém podpilíři.

 

Každý vstup do studené vody musí být kontrolovaný a s pozitivním úmyslem i nalazením, což je to nejtěžší na celé věci, nicméně jakožto problém funguje pouze při prvním vstupu a pak už se začnou dít věci pozvolna samy pěkně dál a stane se z toho krásná pozitivní závislost.

 

Mentální nastavení je naprosto stěžejní, a proto je nutno pochopit, že žádná věc či technika nemůže fungovat izolovaně, ale v souladu s celkem. Tedy pokud budu pozitivně myslet, jinými slovy se mentálně nastavím do pohody, způsobím svému tělu prospěšné procesy vedoucí i k lepšímu fyzickému stavu organismu. Tento epigenetický fakt je jednoduše aplikovatelný i na ledovou vodu.

 

Pokud si budu říkat, že to bude strašné a nepříjemné, mozek nás pouze poslechne a bude to strašné a nepříjemné. Pokud ale mentálně přistoupím k celému procesu jakožto k něčemu, co mi pomůže, co  mne osvobodí od spouty negativních myšlenek, co mi krásně nastartuje organismus, spustí metabolismus, posílí imunitu a prostě všeobecně udělá na těle i na duchu dobře, pak se tento princip velmi jednoduše a brzy přenese i na samotný fyzický kontakt se studenou vodou.

 

Není možno se izolovat, není ,možno se uzavřít a čekat, že se stane něco dobrého. Základní princip i v životě je, se věcem otevírat, nebojovat s nimi, neizolovat se, jen je přijmout a stát se součástí. Pokud se uvolníte ve studené vodě a přijmete ji, ona vás s otevřenou náručí přijme taktéž, pokud se jí budete chtít bránit a budete se izolovat, vratí vám to stejnou měrou. 

 

Studená voda má dvě nádherné vlastnosti: JE NEMILOSRDNÁ, ALE SPRAVEDLIVÁ  ke všem, bez rozdílu a proces TADY A TEĎ,  který všichni řeší a nemohou k němu dospět ani za pomocí složitých meditačních technik, zde nastává automaticky a ihned.  

 

Proto jediný problém při vstupu do světa chladu je onen pomyslný první krok.

 

UDĚLEJME HO PROTO SPOLU :-)