Dýchání - Díl 4 - Spánek


Pokud nemůžete usnout, je to problém, naštěstí jsou jednoduché metody, které Vás odešlou k hlubokému spánku v minutě. Jednou z nich je věřte nevěřte studená sprcha, pokud nevěříte, máte na to právo, nicméně efekty značného odběru energie studenou vodou před spánkem, dorovnávání teploty při odchodu ze sprchy s příjemnějším okolním prostředím o vyšší teplotě než je ta Vaše povrchová a vyhřátý pelíšek, jsou jednoznačně ve prospěch tohoto tvrzení, podrobněji je možno se dozvědět osobně, jak je to možné?!

Pro ty, kteří nejsou zastánci studené vody, či ještě nechtějí začít, je možno využívat různých technik, které si taktéž osobně sdělíme na některých ze setkání, nicméně jednu techniku si poodhalíme i zde :-)

JAK USNOUT V MŽIKU?! :-) ANEB 4-7-8

Zavřete ústa a klidně se nadechujte nosem, přitom počítejte do 4. Nyní zadržte dech a počítejte do 7. Nakonec vydechujte ústy, přitom napočítejte do 8. Výdech by měl být dlouhý, vcelku a během něj by se vám z pusy mělo ozvat „ssssssssssssss“. Nadechněte se znovu, celý cyklus opakujte třikrát. „Všimněte si, že se vždy nadechujete tiše nosem, zatímco ústy vydechujete se slyšitelným zvukem. Výdech by měl trvat dvakrát déle než nádech. „Je jedno, jak rychle budete počítat, záleží na tom, abyste zachovali poměr 4-7-8.Technika vychází z pránajámy, jogínského cvičení, jehož účelem je ovládnutí životní energie – prány. V praxi to však znamená vědomou regulaci dechu. Technika 4-7-8 je tak účinná, protože umožňuje kyslíku, aby vám lépe naplnil plíce. Tento větší přísun kyslíku má relaxační účinek na parasympatickou nervovou soustavu, která podporuje klidový stav. V období stresu bývá nervový systém stimulován nerovnoměrně, což může způsobit nedostatek spánku.

UDÝCHAT SE K SPÁNKU

Stejně jako relaxační parasympatický nervový systém i metoda 4-7-8 vám pomůže soustředit se víc na své tělo a odvádí vás od každodenních myšlenek, které mohou narušit spánek.

Poslat Rosťovi vzkaz

Rostislav Václavek

 

Gen. Sochora 1206/15, Ostrava 708 00

IČO : 08904782

Tel. : +420 777 034 822  

Email : 5piliruzdravi@gmail.com

Veden :

U Živnostenského úřadu Magistrátu města Ostravy

Více o mně najdete :

www.rostislavvaclavek.cz

  • White Facebook Icon
  • White Facebook Icon