První rok a měsíc mé transformace :-) vlevo - únor 2019, vpravo - březen 2020Vzhledem k tomu, co se kolem děje, bych zde rád tak trošku shrnul poslední rok a měsíc svého života, který jsem taktéž uvedl bez vizuálu v části "Autor" mých stránek www.5piliruzdravi.cz.


Otužování, ozdravné dechové techniky, pozorování mentálního a fyzického nastavení a zdraví spolu s vyváženým přístupem k tomu, co jím a piji, naprosto změnilo celý můj dosavadní život a já se rozhodl, že si tuto hodnotnou informaci a transformaci, která se neustále děje, nenechám pro sebe, jelikož tyto jednoduché techniky jsou dokonalé v tom, co vše je možno pomocí nich docílit, jak se cítit, jak žít. Nezbavuje nás to nicméně zodpovědnosti a disciplíny k sobě samým. Psal se únor 2019, já byl nespokojený, vážil sto kilo, se spoustou fyzických i psychických problémů, soukromým životem, který vlastně neexistoval a prostě všechno tak nějak mířilo do p....rázdna :-). Na vánočním večírku jsem se sešel s trenérem fotbalových brankářů ze školy, kde učím, Ivem Schmuckerem. Ten mi povídal o otužování, o tom, jak se noří do ledové vody, jak mu to pomáhá, o Wim Hofovi a vůbec. Vypadal vyrovnaně, spokojeně, šťastně, což já v té době nebyl a hlavně mi bylo divné, že o tom tak dlouze a krásně mluvil, což u něj není obvyklé vzhledem k jeho introvertní povaze. Trvalo mi nějakou chvíli, než jsem si v hlavě srovnal, co se vlastně stalo a co mi ta celá situace měla ukázat. Po měsíci a půl od našeho setkání jsem si začal spojovat první nitky dohromady a došlo k reálnému rozhodnutí - ZAČÍT.

Jelikož jsem měl v tehdejší době obrovskou averzi vůči studené vodě, byly začátky opravdu velmi složité. Nebyl jsem schopen ani v sauně vejít do bazénku a představa, že se ponořím do studené vody nebo ji na sebe dobrovolně pustím, byla úplně mimo rovinu chápaní a akceptace :-) Nicméně postupným zkoušením, seznamováním se s problematikou a velmi brzkému projevu na zdraví, mentální pohodě a štěstí, které s postupných kroků správným směrem vyplývalo samo, se velmi brzy začaly projevovat změny na všech polích mého života, ve všech sférách a dopady to mělo a má stále obrovské.  Změnil se přístup k sobě samému, člověk si začal sebe víc vážit, změnil se přístup k okolí, proměnil se prostor aktivit a trávení volného času, změnilo se vše, co si člověk pod pojmem životní změna dokáže představit. Změny prostoupily celým prostorem, přivedly do mého života spoustu nových přátelství, neskutečných lidí a zážitků a hlavně životní lásku, která není slovy uchopitelná a jen k ní skrze lásku ke studené vodě a dechovým technikám a tím i k sobě samému došlo a ona prostě jen JE - MILUJI TĚ A DĚKUJI ZA TO, ŽE JSI, PETI :-*.


Začal jsem vyvíjet vlastní dechové techniky, inspirován Konstantinem Buteykem, Patrickem Mckeownem, Wim hofem, Robertem Lee, Porfirijem Ivanovem a spoustou dalších. Vytvořil tzv. dechové fúze, které v sobě nesou nesmírnou hloubku dopadu nejen na lidské tělo, ale hlavně na lidskou psychiku, mentální pohodu, (více viz I.Pilíř - Zdravé dýchání) a v propojení se studenou vodou se začaly dít neuvěřitelné věci.


Člověk se začal měnit nejen fyzicky, ale hlavně mentálně a to, jak se to vše událo a stále děje není samosebou, má to svůj smysl, řád a člověk reálně začal chápat, že ta cesta je cíl, přestat se snažit, dosahovat nějaké mety, ale prostě jen jít tou cestou, kterou vyhodnotil, že je pro něj ta správná. Neříkám, že je to cesta pro všechny a nikomu ji nenutím, jen ji prostě proto, že mi pomohla a stále pomáhá v dobré náladě, dobrém zdraví a stále lepších vztazích, rád sdílím a věřím, že v rámci projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ bude pomáhat i nadále všem, kdo o to budou stát a budou věřit v sebe, ve vlastní schopnosti a ve vlastní vnitřní proměnu.


Pomáhejme si, žijme zdravě, buďme v pohodě, dýchejme nosem a žijme přítomností :-)


JE RADOST DĚLAT RADOST - VÁŠ ROSŤA :-)


289 zobrazení

Poslat Rosťovi vzkaz

Rostislav Václavek

 

Gen. Sochora 1206/15, Ostrava 708 00

IČO : 08904782

Tel. : +420 777 034 822  

Email : 5piliruzdravi@gmail.com

Veden :

U Živnostenského úřadu Magistrátu města Ostravy

Více o mně najdete :

www.rostislavvaclavek.cz

  • White Facebook Icon
  • White Facebook Icon