Brány spolupráce jsou otevřeny všem

Spolupráce a sdílení je základ úspěchu. Každý umíme něco a máme, co nabídnout.

Pět pilířů zdraví je projekt otevřený jakékoliv spolupráci v duchu uchopení myšlenky, kterou nese. 

V případě zájmu o partnerství či spolupráci mne neváhejte kontaktovat na rostislav.vaclavek@centrum.cz

Studio Sundara

SUNDARA Slovo Sundara (सुदर ) je původně sanskrtský pojem, jehož význam je krásná, ušlechtilá, dobrá. V indickém kontextu má však toto slovo mnohem hlubší, posvátný, božský nebo duchovní význam, vztahující se k různým životním situacím.

Pojem Sundara jsme si vypůjčili pro její význam krásy. Krásy života, harmonie. Věříme, že krása je všude kolem nás. Jen stačí otevřít mysl, prožít ji, ocenit ji, odrážet ji a stát se její součástí. Budeme-li na ni myslet, budeme ji také tvořit. Budeme-li ji cítit, budeme ji také přitahovat. Budeme-li v ní věřit, promění se v realitu. A sami ji začneme odrážet.

Sundara. Křehká a jemná, nenápadný pocit. Její hlas je téměř nepostřehnutelným, je jako další kvalita ticha. Je jako onen vnitřní smích, blažený pocit, být na správném místě, ve správnou dobu. Je jako duha po bouři, jejíž krása tkví v tom, že se právě objevila a že za okamžik zmizí. Sundara. Je to pocit hlubokého spojení se vším a se všemi. Jako kdybychom zažívali tajnou intimitu se světem, určitou spoluvinu s časem. Je to jako relaxace, je to jako nezávazné pozorování. A celý svět se vleze do jednoho objetí – důvěra, jež vyplňuje existenci. Je to hluboké setkávání s prožitkem. A každodenní čas již není čekáním na něco, ale je prožíváním každého okamžiku. Cítíme jemná vlákna, jež nás protkávají a tvoří spojení mezi všemi našimi potřebami, jež jsme kdy cítili. Máme všechny věci světa, aniž bychom je museli vlastnit. Milujeme lásku, ne delirium být zamilován. Je jako by nás zaplavovalo moře tam, kde byla předtím jen poušť. Je to druh fascinace životem. Sundara. Sundara je krása života, harmonie. Sundara je krása návratu k sobě, je to krása prožitku, je to krásná inspirace, kde se nemožné stává realitou. Sundara. Pojďme ji spolu vnímat, prožívat, odrážet.♥

Jirka Uhlíř

Lektor otužování a zdravého dýchání

 

Jako protiváhu celoživotní profesi finančního specialisty se před více než 7 lety začal postupně zajímat o otužování, zdravé dýchání a meditace.

 

Dechové techniky a otužování mu zásadně změnily dosavadní život, díky kterým získal znovu zdraví, vitalitu, psychickou a fyzickou pohodu.

 

Jeho velkými učiteli a inspirátory jsou zejména Prof. MUDr. Konstantin Pavlovič Butejko, Patric McKeowen, Maharishi Mahesh Yogi a rekordman otužilec Wim Hof.

 

Postupně se jeho záliba stala jeho profesí. Byl mezi prvními Čechy, kteří se u nás věnují Wim Hofově metodě a Butějkově metodě. V roce 2018 absolvoval u Patrica McKeowna – přímého žáka Konstantina Butějka výcvik systému Oxygen Advantage - metoda dýchání zaměřená na sportovce.

Před 4 lety založil facebookové komunity: Otužování. Jak se snadno otužovat. a Zdravé dýchání podle Buteykovy metody, které jsou dnes jedny z největších zájmových skupin v ČR.

 

Po celé ČR pořádá na dané téma pravidelné přednášky a vzdělávací praktické zážitkové semináře pro veřejnost.

 

Od roku 2019 úzce spolupracuje s RNDr. Mgr. Rostislavem Václavkem. Společně pořádají kempy zdravého dýchání a otužování.

Motto: V jednoduchosti je síla, vše co potřebuji v sobě máme. Stačí probudit své schopnosti třeba pomocí svého dechu, vystoupit ze své zóny komfortu, věřit si, jít svou cestou a inspirovat životem ostatní.

BoMa Way

  • Potřebujete se dostat do formy?

  • Chcete zhubnout?

  • Bolí Vás záda?

  • Nebo něco jiného?

  • Chcete vytvarovat postavu?

  • A nebo jen vyčistit hlavu?

Nabízíme komplexní službu! 

Díky vlastním zkušenostem jsme zjistily, že je efektivnější se zaměřit více na silovější trénink. 

U nás nenajdete žádné šílené kardio, ale vědomý silový pohyb.

A nejenom to, nabízíme pohyb i pro seniory, maminky i těhotné ženy.

Pojďte do toho s námi!

Boxing club Poruba

Od roku 2008, kdy je založen Boxing club Poruba občanské sdružení pod vedením Miroslava Toráče(bývalý reprezentant v boxu a trenér ), Martina Měcha ( trenér) a Radky Toráčové se klub začal rychle rozvíjet a členská základna se rozšiřuje. 

 

Zřizujeme webové stránky,abychom mohli naše členy a veřejnost informovat o naších aktivitách. V roce 2009 jsme se pravidelně scházeli při trénincích ve fitness centru a na Základní škole. Tyto centra navštěvují jak členové sdružení tak i občané z široké veřejnosti bez rozdílu věku.

 

Obě dvě tyto centra jsme z příspěvků a sponzorských darů vybavili nejzákladnějšími sportovním vybavením. Od začátku roku 2009 se pravidelně zúčastňujeme oblastních kol konaných v Severomoravském i Jihomoravském regionu.

 

15.3.2009 jsme se zúčastnili Mistrovství České republiky kadetu konaném v Těmicích, kde náš boxer Ondřej Schilder vybojoval stříbrnou medaili. Za toto ocenění jsme byli pozváni místostarostou Poruby p. Dekickým na radnici ,kde Ondrovi popřál k úspěchu a poděkoval za reprezentaci.

Maraton Mars

„Vítězem Maratonu s roztroušenou sklerózou je každý, kdo vezme život do vlastních rukou.“

MaRS je 24hodinový mezinárodní maraton cvičení pro pacienty s roztroušenou sklerózou i bez ní. Vznikl v roce 2012 z podnětu pacientů a terapeutů pražského RS centra Všeobecné fakultní nemocnice, jeho organizátorem je Nadační fond IMPULS. Akce se koná vždy první březnový víkend – od pátku do soboty, nepřetržitě 24 hodin, v tělocvičnách a na sportovištích po celé republice i v zahraničí.

Cvičení probíhá pod odborným dohledem v kruhovém tréninku nebo při skupinových cvičeních, které jsou vhodné pro pacienty s RS. Pohybové aktivity jsou ale určeny i jejich rodinám, přátelům, lékařům, terapeutům či zdravotním sestrám a komukoliv dalšímu, kdo chce podpořit dobrou věc. Do maratonu se zapojují i hendikepovaní lidé na vozíčku a imobilní pacienti cvičením z domova.

Alinker CZ

Kolo ALINKER

🚴‍♀️Vzhledem k tomu, že je jízda na kole v dnešní době již opravdu téměř pro všechny, pak projekt, kterému v České republice dala tvář Markéta Sedláčková, je naprosto úžasná věc.

🚴‍♀️Již jsem měl možnost podílet se na podpoře akce pro lidi s roztroušenou sklerózou a rád v tom budu pokračovat třeba i touto cestou a to aktivní podporou pohybu pro takto fyzicky limitované lidi.

🚴‍♀️ALINKER je nadčasové kolo pro všechny, kteří chtějí zůstat aktivní navzdory snížené pohyblivosti a problému s rovnováhou. Hlavními uživateli jsou lidé s roztroušenou sklerózou, ale není to pravidlem.

🚴‍♀️Alinker je určen pro všechny, kteří chtějí aktivně žít. Kolo lze využít také jako rehabilitační pomůcku ke zvýšení fyzické kondice. Momentálně je k dispozici ve třech velikostech; vhodné je jak pro dospělé, tak pro děti.
🚴‍♀️Zhruba před třemi lety bylo kolo uvedeno na holandský trh a od té doby si našlo své příznivce po celém světě. Od letošního roku je dostupné i v České republice.
🚴‍♀️Market Sedláčková vám kolo Alinker ráda předvede a můžete si jej i sami vyzkoušet. Já taky vyzkoušel a je to super makačka.

🚴‍♀️Jde o naprosto úžasnou pomůcku nejen pro lidi s roztroušenou sklerózou, která jim navrátí nejen kondici, ale hlavně mentální rovnováhu a radost ze života.
🚴‍♀️Více ve FB stránce Alinker cz nebo na https://www.thealinker.com/

Žijme pohybem a zdravě :-) 

Lukáš Albertovič

Terapie zvukem a zpěvem


Má cesta k terapii zvukem a zpěvem začala v roce 2010 absolvováním meditačního semináře. Předaná meditační technika, kterou jsem každodenně praktikoval, mi začala otevírat cestu k sobě - do nitra.
Otevřela se mi intuice, která mě provedla celou řadou meditačních a transformačních pobytů i seminářů jež není potřeba jmenovat. Na několik let se objevilo velké téma, hledání své vlastní jedinečnosti, talentu, který každý z nás v sobě nosí a s radostí i lehkostí může
používat jako dar pro sebe i ostatní. Po letech hledání se objevilo téma zpěv, a pak mě kurz alikvotního zpěvu nasměroval na cestu, na které jsem si na týdenním pobytu prožil, jak neuvěřitelně silné, očistné, léčebné i transformační účinky může mít zvuk. Hned po pobytu
jsem začal tuto metodu začal studovat a absolvoval jsem v roce 2017 Celostní muzikoterapii na ICV FF Univerzity Palackého Olomouc, je tozákladní stavební kámen metody, kterou pracuji a neustále rozvíjím.
Došlo k nádhernému propojení meditační praxe s celostní muzikoterapií, která je na duchovním rozvoji, citlivosti, vnímavosti muzikoterapeuta a jeho schopnosti dostávat se do hlubokých stavů vědomí, postavena.

Prožitková relaxace hraná živě na nástroje s přirozeným laděním, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, má hluboký vliv na celkové uvolnění organismu. Zvuk Vás zavede do meditace na cestu hluboko do Vašeho nitra, naladí a posílí spojení s Vaší duší. Ocitnete se ve světě
léčivých vibrací a tónů, které vyvolávají stav harmonie a hlubokého uvolnění. Načerpáte životní energii a zregenerujete své tělo, ve kterém při tomto procesu dochází k uvolňování emočních i energetických bloků a léčení.

Účinky tohoto procesu pomáhají zklidňovat emoce, odstraňují únavu a podráždění, nabíjí organismus. Dochází k prohloubení a zkvalitnění spánku - rozvíjí se schopnost relaxace. Harmonizují se současně všechny
složky lidské bytosti. Při dlouhodobém působení má terapeutické účinky a dochází až k postupné transformaci celé lidské bytosti.  

Shiatsu Centrum

Akreditované vzdělávací zařízení pro maséry, instruktory fitness a kosmetičky

Jsme tady díky Vám již téměř 20 let! Za toto období se zrodilo díky našemu špičkovému lektorskému sboru mnoho úspěšných masérů, kosmetiček, fitness instruktorů a také našich přátel! Děkujeme všem, kteří se rozhodli studovat právě u nás a věříme, že i Vám, nově příchozím uchazečům, pomůžeme získat mnoho znalostí a zkušeností pro zvládnutí Vaší nové kvalifikace či rozšíření Vašich služeb.

Nadační fond Impuls

Nadační fond IMPULS (NFI) je nezávislá nestátní nezisková organizace.

Vznikla 6. dubna 2000 jako první neziskový subjekt, který se zaměřil na pomoc nemocným s roztroušenou sklerózou mozkomíšní (RS, sclerosis multiplex).

Nadační fond financuje projekty v oblasti výzkumu, vědy a terapie roztroušené sklerózy. Přispívá zejména na fyzioterapii a psychoterapii, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, věnuje se podpoře vzdělávání a osvětové činnosti.

Pomoc nadačního fondu je dlouhodobá, financované projekty přináší trvalou hodnotu. Největší důraz klade na transparentní využití svěřených prostředků a jejich přínos pro co nejvyšší počet pacientů.

Jako jediná nestátní nezisková organizace v EU je zřizovatelem celostátního Registru pacientů s roztroušenou sklerózou (ReMuS), jeho financování zajišťuje z vlastních zdrojů.

Spolupracuje se Sekcí klinické neuroimunologie a likvorologie České neurologické společnosti ČLS JEP a řadou uznávaných odborníků a lékařů.

Je členem Asociace nadačních fondů při Fóru dárců a držitelem Známky kvality Fóra dárců.

Poslat Rosťovi vzkaz

Rostislav Václavek

 

Gen. Sochora 1206/15, Ostrava 708 00

IČO : 08904782

Tel. : +420 777 034 822  

Email : 5piliruzdravi@gmail.com

Veden :

U Živnostenského úřadu Magistrátu města Ostravy

Více o mně najdete :

www.rostislavvaclavek.cz

  • White Facebook Icon
  • White Facebook Icon